2019-01-20

Jak skasować samochód

Poniżej opisujemy procedurę, krok po kroku, jak skasować samochód. Jesteśmy profesjonalistami – od naszej strony całość trwa nie więcej niż 20 minut. Najwięcej zależy od Ciebie.

Krok pierwszy – decyzja o kasacji pojazdu.

Jak skasować samochód
Jak skasować samochód

Ten pierwszy krok należy w całości do Ciebie. Doskonale Cię rozumiemy – często trudno rozstać się z samochodem. Często decyzje wpływ na decyzję wymusza na tobie rachunek ekonomiczny. Obowiązkowe opłaty – szczególnie OC są bardzo wysokie. Lepiej nie czekać na ostatnią chwilę, aby nie narazić się na kary. Czasem też nie ma już czego remontować. Szczególnie naprawy blacharskie są bardzo kosztowne i mimo jeszcze doskonale pracującego serca pojazdu trzeba zdecydować o jego końcu.

Krok drugi – przygotowanie dokumentów

Do kasacji potrzebne jest przygotowanie dokumentów pojazdu: dowód rejestracyjny, karta pojazdu (jeżeli była wydana).

Jeżeli kasujesz pojazd którego nie jesteś właścicielem potrzebujesz upoważnienia właściciela (dostępny w zakładce dokumenty)

Jeżeli kasowany pojazd ma współwłaściciela to musicie przyjechać do stacji razem lub też musisz mieć upoważnienie współwłaściciela do kasowania pojazdu (dostępny w zakładce dokumenty)

Krok trzeci – ostatnia droga na kołach czy na lawecie

Możesz ostatni raz pojechać swoim samochodem do Stacji Demontażu Pojazdów i tutaj załatwić wszelkie formalności. Możesz też skontaktować się z nami – np. zadzwonić do nas na numer 884 937 944 i umówić się z nami sprawie odbioru pojazdu.

Jak skasować samochód
Jak skasować samochód

Krok czwarty – ustalamy ile dostaniesz za pojazd

W wypadku osobistej wizyty, kasowany pojazd wjeżdża na wagę i tyle ile waży tyle jest wypłacane.

Waga w dowodzie = waga pojazdu
Waga w dowodzie = waga pojazdu

W wypadku gdy pojazd jest odbierany przez nas (laweta) wtedy wszystkie dane – włącznie z wagą pojazdu – pobierane są z dowodu rejestracyjnego i na tej podstawie wystawiane jest zaświadczenie – kierowca lawety odbierając pojazd od ręki wypłaca należna kwotę za pojazd i wystawia zaświadczenie o demontażu pojazdu.

Krok piaty – zgłoszenie kasacji pojazdu

Z zaświadczeniem udajemy się do wydziału komunikacji w celu wyrejestrowania pojazdu, oraz do ubezpieczyciela w celu wypowiedzenia polisy ubezpieczeniowej OC.

Ostatni krok jest bardzo ważny – kary za brak OC (nie wypowiedziana umowa OC) są bardzo wysokie już 1 dzień bez opłaconego OC kosztuje 900zł (dane na rok 2019).

Zadzwoń teraz
Mapa dojazdu